صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

تأکید تدروس آدهانوم بر اهمیت قطع نامه کنفرانس بهداشت جهانی

2020-05-21 15:04:20

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان بهداشت جهانی، 31 اردیبهشت/ 20 مه گفت: قطع نامه تصویب شده در هفتاد و سومین کنفرانس بهداشت جهانی بر نقش اصلی سازمان بهداشتی جهانی در مبارزه با بیماری همه گیر کروناویروس تاکید کرده و این قطع نامه دارای اهمیت فراوانی است. 

وی همین روز در کنفرانس خبری ویدیویی اظهار داشت: قطع نامه ای که توسط کنفرانس بهداشت جهانی تصویب شده است، نقشه راه مشخصی را برای اقدامات کلیدی مبارزه جهانی علیه همه گیری تعیین کرده و مسوولیت های سازمان بهداشت جهانی و کشورهای عضو آن را تقسیم بندی کرده است. وی از تعهد كشورهای عضو برای برطرف کردن همه موانع استقبال می کند تا مردم بتوانند ابزارهای تشخیص، معالجه و واكسن کرونا را در دسترس داشته باشند. 

تدروس آدهانوم در این قطع نامه بر چهار نکته اساسی تاکید کرد. نخست، جهان باید اولویت توزیع عادلانه همه فناوری های اساسی بهداشتی با کیفیت بالا در مقابله با همه گیری را مورد تضمین قرار دهد؛ دوم، در صورت لزوم از توافق نامه های بین المللی از جمله توافق نامه حقوق مالکیت معنوی مربوط با تجارت استفاده کند. واکسن های کرونا باید به عنوان محصولات بهداشت عمومی جهانی ذکر شود؛ چهارم، همکاری بین بخش خصوصی و تحقیق های تحت حمایت دولت باید مورد تشویق قرار گیرد، از جمله نوآوری ها در زمینه های مرتبط و به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط با سازمان بهداشت جهانی.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی