رییس جمهوری اسلامی ایران: ایران در 14 ماه گذشته برای نجات برجام از «حوصله راهبردی» استفاده کرده است

2019-07-07 20:46:05

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه 15 تیر/ سرطان، 6 ژوئیه در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهوری فرانسه گفتت: در 14 ماه گذشته ایران همواره تلاش کرده است با «حوصلۀ راهبردی» برجام را نجات دهد و امیدوار بوده است که اتحادیۀ اروپا نیز برای نجات این توافق تلاش بیشتری انجام دهد.

حسن روحانی در تماس تلفنی امانوئل ماکرون با وی، ضمن اشاره به تأکید همتای فرانسوی خود برای حفظ برجام گفت که ایران در ۱۴ماه گذشته و به رغم همۀ فشارها و تحریمهای آمریکا کوشیده است در چارچوب صبر راهبردی، این توافق را حفظ کند.

رییس جمهوری اسلامی ایران: ایران در 14 ماه گذشته برای نجات برجام از «حوصله راهبردی» استفاده کرده است

رئیس جمهوری اسلامی ایران تحریمها و فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران را یک حرکت تروریستی و جنگ اقتصادی تمام عیار دانست و تاکید کرد: تداوم این جنگ اقتصادی می تواند به تهدیدات دیگری در منطقه و جهان منجر شود.

روحانی اقدامهای اخیر ایران را کاملاً در چارچوب برجام و برای حفظ آن برشمرد و از اتحادیه اروپا خواست تا به مسؤولیتهای خود برابر معاهدات بین المللی و قطعنامۀ سازمان ملل متحد عمل کند و با دست زدن به اقداماتی، بیش از پیش برای حفظ برجام تلاش کند.

رئیس جمهوری فرانسه نیز در این تماس تلفنی با بیان اینکه اتحادیۀ اروپا از ابتدای خروج آمریکا از برجام با این اقدام شدیداً مخالفت کرده است، گفت: اتحادیۀ اروپا خواهان حفظ برجام است و تمام تلاش خود را در این مسیر به کار گرفته است.

ماکرون تصریح کرد: می پذیریم که اقدامات اروپا برای جبران تحریمهای آمریکا موفق و کارآمد نبوده است اما همۀ تلاش خود را برای جبران این موضوع به کار می گیریم.

وی با بیان اینکه باید اوضاع را تحت کنترل گرفت و برنامه و اقدامات جدیدی برای حفظ برجام انجام داد، گفت: پایان برجام به معنای اقرار به شکست دستجمعی و اقدامی تاسف بار خواهد بود و بنابراین مسیر دوم را باید انتخاب کرد تا برجام حفظ و به تنش زدایی کمک شود و فرانسه آماده است در این مسیر تلاشهایش را به ویژه در مسیر خواست ایران که آتش بس در این جنگ اقتصادی است، دو چندان کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی