فارسی

چین برای ساخت نیروگاه خورشیدی فضایی آماده است

cmg2022-06-23 14:51:40
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

چین در تلاش است تا به منظور هدایت ماهواره ها در مدارها و فضای خارج از جو و یا انتقال نیرو به زمین یک نیروگاه خورشیدی برای تبدیل نور خورشید به منبع الکتریکی در فضای بیرونی بسازد و در این زمینه پیشرفت مهمی حاصل کرده است.

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه شیدیان در این ماه اولین تأیید زمینی با زنجیره کامل و سیستمی را برای نیروگاه خورشیدی فضایی جمع‌آوری کرد و چندین دانش رویه ای را برای این پروژه آینده‌نگرانه معروف به جوری یا تعقیب خورشید به نمایش گذاشت.

نیروگاه خورشیدی فضایی (SSPS)، یک فناوری هات اسپات و یک سیستم تولید برق مبتنی بر فضا است که برای جمع آوری انرژی خورشیدی قبل از تبدیل آن به برق و سپس به امواج مایکروویو استفاده می شود. نور خورشید در خارج از جو پرقدرت‌تر است و تقریباً در تمام روز می‌تابد.

سپس، انرژی موجود در مایکروویوها باید به آنتن گیرنده در فضا یا در سطح زمین منتقل شده و توسط آن برداشت شود. این آنتن امواج مایکروویو را دوباره به الکتریسیته تبدیل می‌کند.

فناوری‌های کلیدی تأیید شده شامل تبدیل نور با راندمان بالا و تبدیل فوتوالکتریک، تبدیل مایکروویو، انتشار مایکروویو 55 متری و بهینه‌سازی شکل موج، اندازه‌گیری و کنترل پرتوهای مایکروویو، دریافت و یکسوسازی مایکروویو، و طراحی ساختار مکانیکی هوشمند است.

Messenger Pinterest LinkedIn