فارسی

انتشار کتاب سفید «قانونمداری شبکه اینترنت چین در عصر چدید»

CMG2023-03-16 15:42:19
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین روز پنج شنبه ۱۶ مارس کتاب سفید «قانونمداری شبکه اینترنت چین» را منتشر کرد.

بر اساس این کتاب، چین در بیش از ۱۰ سال گذشته برای پیشبرد قانونگذاری مربوط به شبکه اینترنت تلاش کرده و تا کنون سازوکار به نسبت کاملی را با هدف حفظ منافع قانونی و مشترک مردم در این زمینه ایجاد کرده است و توسعه مستمر و سالم فضای مجازی را تضمین کرده است.

در این کتاب آمده است، چین به منظور تضمین هر چه سریعترعدالت، مجراهای گسترده تر و الگوهای جدیدتری را کشف کرده تا بیش از پیش فناوری شبکه اینترنت با امور قضایی تلفیق شود.

همچنین چین در زمینه های دادخواهی، محاکمه و اجرای احکام قضایی فناوریهایی مردن چون داده های بزرگ، محاسبات ابری، هوش مصنوعی و بلاکچین را ترویج کرده است.

در این کتاب سفید همچنین اشاره شده است که چین دادگاه های محلی را به ایجاد مکانیسم جدید انجام محاکمه آنلاین تشویق کرده است.

دادگاه آنلاین یک اقدام موفقیت در زمینه نوآورانه در امور قضایی چین بوده است. در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، شهرهایی چون هانگ جوئو، پکن و گوانگ جوئو اقدام به برگزاری دادگاه آنلاین کردند و در ۱۱ نمونه از پرونده های مربوط به شبکه اینترنت در چنین دادگاه هایی مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته است.

در این کتاب سفید همچنین با اشاره به تقویت حفظ اطلاعات شخصی و جلوگیری از دسترسیغیرمجاز و سوء استفاده از اطلاعات شخصی، بسیاری از اپلیکیشن های متخلف مورد مواخذه و یا حذف کامل قرار گرفته اند.

Messenger Pinterest LinkedIn