فارسی

استقبال گردشگران چینی از سفر به ایران همزمان با صدور مجوز سفرهای گروهی

CMG2023-03-16 22:10:49
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

مسافران چینی به ندرت به خارج از کشور می روند، اما مقاصدی که انتخاب می کنند ممکن است کمی متفاوت از دوران پیش از همه گیری باشد. ایران از مقصدی که پیشتر کمتر مقصد سفر بوده، الان به یکی از مقاصد مطرح برای گردشگران چینی تبدیل شده است؛ گردشگرانی که به روسیه، مصر و کشورهای منطقه قفقاز نیز چشم دوخته اند.

چین روز چهارشنبه تورهای گروهی به خارج از کشور را برای شهروندان چینی به 40 مقصد دیگر از جمله نپال، ویتنام، ایران، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، گرجستان، آذربایجان و برزیل از روز چهارشنبه از سر گرفت.

چیزی که آژانس‌های گردشگری را متعجب کرد این است که ایران پس از مجاز شدن تورهای گروهی به کشورهای بیشتری به بزرگترین مقصدی که قبلا کمتر مطرح بود، اما الان در بورس قرار گرفته تبدیل شده است. یکی از کارمندان به نام لو از شرکت گردشگری U Tour که در زمینه سفرهای بین‌المللی تخصص دارد، روز چهارشنبه به گلوبال تایمز گفت که تور 13 روزه این شرکت به ایران با قیمت 29800 یوان (4333 دلار) فقط ظرف یک روز به طور کامل فروخته شد. لو گفت که جدیدترین سفر موجود در اواخر آوریل خواهد بود.

لو گفت: «راستش را بخواهید ما شگفت زده شدیم و برای چنین استقبال زیادی از ایران آماده نبودیم... مشتریانی که ایران را انتخاب می کنند معمولاً بین 40 تا 50 سال سن دارند که توانایی بیشتری در درک عمق فرهنگ ایرانی دارند. همچنین این کشور سیاست های بدون ویزا را برای مسافران چینی در نظر گرفته است.» او افزود که این آژانس در نظر دارد سفرهای خود را به ایران افزایش دهد.

آژانس های دیگر به نقل از رسانه ها گفتند که تورهای ایران آنها به سرعت فروخته شد. یک آژانس مسافرتی به روزنامه «پیپر» گفته است که 30 محل برای یک سفر 10 روزه به ایران در عرض نصف روز فروخته شده است.

یک شهروند 32 ساله ساکن پکن به نام ژی که قصد دارد به ایران سفر کند، به گلوبال تایمز گفت: «ایران دارای فرهنگ غنی ایرانی است و چیزهای زیادی برای ارائه دارد مثل غذا و مناظر. علاوه بر این، با فرهنگ چینی بسیار متفاوت است.»

او گفت که پس از بازگشایی مرزهای چین، کشورهای به طور سنتی محبوب آسیای جنوب شرقی مملو از مسافران هستند و مناظر شبیه به بخش جنوبی چین است. ایران و کشورهایی که دور هستند متفاوت ترند.

بازار سفرهای داخلی چین در تعطیلات روز کارگر، که در اوایل ماه مه است، رونق خواهد گرفت. رسانه ها گزارش دادند که رزرو هتل های داخلی برای تعطیلات 144 برابر در مقایسه با مدت مشابه در قبل از همه گیری در سال 2019 افزایش یافته است.

موسسه دای در ماه فوریه پیش‌بینی کرد که در سال 2023، 4.55 میلیارد سفر داخلی در چین انجام خواهد شد که تقریباً 76 درصد از سطح سال 2019 خواهد بود.

Messenger Pinterest LinkedIn