فارسی

چین در رتبه اول پژوهش های علوم طبیعی جهان

CMG2023-05-22 16:53:26
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

آخرین داده‌های شاخص طبیعت نشان می‌دهد که پژوهشگران چینی بیشترین سهم را در انجام تحقیقات علوم طبیعی با کیفیت بالا در سال 2022 داشتند و برای اولین بار با عبور از ایالات متحده در انتشار مقالات خود در مجلات معتبر در مقام نخست جهان قرار گرفتند.

شاخص علوم طبیعی توسط یکی از نهادهای زیرمجموعه «گروه انتشارات اسپرینگر-نیچر» جمع‌آوری و منتشر می‌شود. این شرکت مقالات علمی پژوهشی منتشر شده در 82 مجله با کیفیت بالا را ردیابی می کند و نتایج و همکاری های علمی با کیفیت بالا را بر اساس تعداد و نسبت مقالات منتشر شده توسط موسسات، کشورها یا مناطق مربوطه منعکس می کند. بر اساس این شاخص مقالاتی که به طور کامل توسط محققان چینی منتشر شده، 1 "امتیاز" را برای چین در رتبه بندی آن به ارمغان می آورد.

داده های شاخص علوم طبیعی نشان می دهد که از ژانویه تا دسامبر 2022، "امتیاز" نویسندگان چینی 19,373 بوده است که در رتبه اول قرار دارد و "سهم " ایالات متحده 17,610 بوده است.

از زمان معرفی شاخص علوم طبیعی در سال 2014، "سهم" چین به سرعت افزایش یافته است و در سال 2021 به کشوری پیشرو در زمینه علوم فیزیکی و شیمی تبدیل شد. آخرین داده های مربوط به ماه ژانویه تا آوریل 2023 نشان می دهد که چین برای اولین بار در زمینه علوم زمین شناسی و محیط زیست نیز از ایالات متحده پیشی گرفته است. در حال حاضر، ایالات متحده تنها رتبه اول را در زیست شناسی دارد.

Messenger Pinterest LinkedIn