فارسی

تمرکز بر فناوری برای پیشبرد صنعتی سازی جدید

cmg2023-11-21 15:10:20
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

نهاد ارشد تنظیم کننده صنعتی چین روز دوشنبه اعلام کرد این کشور تلاش‌ها برای توسعه شرکت‌های جهانی شاخص و مطرح در حوزه اینترنت صنعتی را افزایش خواهد داد؛ این حوزه یک مرز فناوری پیشرفته است که کشورهای بزرگ همگی در تلاش هستند تا موقعیتی قابل توجه را در آن برای خود ایجاد کنند.

این اقدام بخشی از تلاش گسترده‌تر چین برای پیشبرد صنعتی سازی جدید محسوب می‌شود که نشان دهنده استفاده از فناوری‌های پیشرفته و به‌روز مانند 5G در تولید صنعتی و مدیریت است. به گفته کارشناسان این اقدام برای ترویج ارتقاء و تحول دیجیتال صنعتی گسترده چین است.

«جین جوانگ‌لونگ» وزیر صنعت و فناوری اطلاعات در «کنفرانس اینترنت صنعتی 5G پلاس چین 2023» در «ووهان» مرکز استان «هوبی» گفت: تلا‌ش‌های بیشتری برای تحقیق مبتنی بر همکاری در خصوص زنجیره‌های صنعتی و ترویج پیشرفت‌های نظام‌مند در محصولات کلیدی مانند پلتفرم‌های اینترنت صنعتی، نرم افزار صنعتی و سیستم‌های کنترل صنعتی صورت خواهد گرفت.

وی خواستار کار بیشتر بر روی استفاده از برتری چین در فناوری‌های 5G به منظور تسریع تحقیق و توسعه محصولات 5G رده صنعتی و توسعه شرکت‌ها شرکت‌های شاخص و مطرح بیشتر یا استارت‌آپ‌های با ارزش بیش از یک میلیارد دلار شد.

داده‌های وزارت صنعت نشان می‌دهد چین بزرگترین شبکه 5G جهان را با حدود 3.19 میلیون ایستگاه پایه 5G (تا پایان سپتامبر) ساخته است.

مقیاس بازار صنعت اینترنت صنعتی در چین با بیش از 8 هزار پروژه اینترنت صنعتی 5G پلاس و بیش از 89 میلیون دستگاه صنعتی متصل به این فناوری، از 1.2 تریلیون یوان (167 میلیارد دلار) فراتر رفته است.

«جوئو جی» پژوهشگر «آکادمی مهندسی چین» گفت: از سال گذشته،‌ دو پیشرفت اعتماد و عزم ما برای تمرکز بر تولید هوشمند به عنوان راهبرد اصلی‌مان را تقویت کرده است.

وی افزود: یکی «چت‌جی‌پی‌تی»، یک ربات چت هوشمند مصنوعی است که پتانسیل هوش مصنوعی در توانمندسازی گستره وسیعی از بخش‌ها را نشان داده‌ است. دیگری ظهور سریع صنعت خودروی برقی چین است.

به گفته جوئو این خودروها با آهنگی سریع در حال تحول هستند به گونه‌ای که ورای انتظارات ماست.

«یانگ جیه» رئیس شرکت «چاینا موبایل» گفت هوش مصنوعی از یک ابزار کمکی بودن برای تحول صنعتی به یک توانمندی اصلی جدایی ناپذیر برای پشتیبانی از توسعه اقتصادی و اجتماعی رشد یافته است.

وی افزود: هوش مصنوعی نه تنها قادر است شعر بنویسد بلکه همچنین می‌تواند مسائل کاربردی را حل کند.

«هو هوئوکون» رئیس دوره‌ای «شرکت فناوری‌های هواوی» گفت پیش از این متصل کردن تجهیزات صنعتی به اینترنت دشوار بود و حتی اگر متصل هم می‌شدند، راه اندازی چنین تجهیزاتی سخت بود یا فقط می‌توانست وظایف ساده را انجام دهد.

این مقام شرکت هواوی تاکید کرد، شرکت ما برای حل چنین مشکلاتی با فناوری‌های ضروری مانند تراشه‌های صنعتی یا «قلب» به منظور ارائه قدرت محاسبه، پا به میدان گذاشته است.

وی افزود: در عین حال هواوی سیستم‌ عامل‌های صنعتی، موسوم به «مغز» را که مسئول فرمان دادن به تجهیزات برای تکمیل وظایف کاری آنی و پیچیده است توسعه داده و همچنین به توسعه اتصال به شبکه پرداخته که «خط مبدأ» برای تضمین دسترسی به داده‌هاست.

Messenger Pinterest LinkedIn