فارسی

تاثیر المپیک زمستانی پکن بر افزایش تمایل چینی‌ها به مشارکت در ورزش‌های یخ و برف

CMG2022-02-23 15:19:54
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

بازی‌های المپیک زمستانی پکن در حال برگزاری است و اسکی باز چینی «گو آیلینگ» که موسوم به «شاهدخت قورباغه» است، با نمایش تکان دهنده در فینال پرش با اسکی آزاد، بسیاری از تماشاگران را که در گذشته توجه زیادی به مسابقات یخ و برف نداشتند، هیجان زده کرده است. وی همچنین در دو رشته دیگر مسابقه خواهد داد و احتمالا شگفتی‌های بزرگ تری در راه است.

«پدیده گو آیلینگ» شور و شوق مردم چین را برای بازی‌های المپیک زمستانی و ورزش های یخی و برفی به طور کامل شعله ور کرده و همزمان سکوی پرش اسکی «شوگانگ» نیز معرف شده است. این سکوی بزرگ که ترکیبی از آثار صنعتی و یخ سفید و برف "سبک میکس اند مچ" است، نه تنها به مکانی محبوب برای ورزشکاران خارجی المپیک زمستانی تبدیل شده، بلکه مفهوم میزبانی المپیک چین مبنی با مفاهیم، اشتراک گذاری، باز و درستکاری را عمیقاً در قلب مردم جای داده است.

روزنامه «شیکاگو تریبون» ایالات متحده با انتشار مقاله ای نوشت، کارخانه ای که زمانی دود را به آسمان پکن می‌پاشید اکنون بازیکنان المپیکی را به هوا "پرتاب" می کند که می توان از آن به عنوان یکی از جالب ترین مناظر یاد کرد.

پس از آنکه پکن در سال 2015 موفق به کسب حق میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی2022 شد، تا اکتبر 2021، تعداد افراد شرکت‌کننده در ورزش‌های یخ و برف در سراسر چین به 346 میلیون نفر و نرخ مشارکت مردم به 24.56 درصد رسیده است. با ادامه بازی‌های المپیک زمستانی، تماشاگران چینی نه تنها به تشویق گرم و پرشور ورزشکارانی از سراسر جهان پرداختند بلکه خودشان هم به جرگه فعالان ورزش‌های یخ و برف پیوستند.در همین راستا اخیراً، پیست‌های اسکیت روی یخ، استراحتگاه‌های اسکی و حتی پارک های موضوعی یخ و برف در بسیاری از مناطق چین محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند.

ورزش‌های یخ و برف محبوب شده، صنعت یخ و برف زنده است و بازار گردشگری یخ و برف داغ شده است. همه اینها به طور کامل یک نظریه علمی مرتبط با محیط زیستِ «شی جین پینگ» رهبر چین را تایید می‌کند که آسمان برفی و زمین یخی همان کوه‌های طلایی و نقره‌ای است. یکی دیگر از ابتکارهای شی جین پینگ این است که آبهای زلال و کوه‌های سبز به مثابه کوهای طلایی و نقره است. ورزش‌های یخ و برف که قبلاً در چین طرفداران معدودی داشت، اکنون محوببیت گسترده ای یافته است. در گذشته یخ و برف به عنوان یک عامل محدودکننده برای توسعه گردشگری در نظر گرفته می شد، اما در حال حاضر گردشگری برف و یخ و به هدف جدید گردشگری برای گذراندن تعطیلات تبدیل شده است. بر اساس گزارشی که چندی پیش توسط آکادمی گردشگری چین منتشر شد انتظار می‌رود درآمد گردشگری تفریحی برفی در فصل یخ و برف 2021-2022 از 320 میلیارد یوان فراتر رود.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn