فارسی

2023 می‌تواند بدترین سال از نظر خشونت ناشی از سلاح در آمریکا باشد

CMG2023-02-04 16:29:27
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

تیراندازی جمعی در «مونتری پارک» و «هف مون بی» واقع در ایالت کالیفرنیا که در ماه ژانویه رخ داد بار دیگر ریشه خشونت در فرهنگ ایالات متحده را بر همگان نمایان ساخت.

«استفان اندوگا» استاد کنیایی روابط بین‌الملل معتقد است اگر این روند ادامه داشته باشد سال 2023 می‌تواند بدترین سال در حوزه خشونت ناشی از سلاح در تاریخ آمریکا باشد.

وی افزود: بنا بر این این فقط یک افزایش ناامیدی مردم آمریکاست. این تناقض‌ها در زندگی شخصی مردم تازه در حال خودنمایی است و اگر این روند ادامه داشته باشد 2023 می‌تواند بدترین سال در تاریخ ایالات متحده باشد.

اندوگا که در «دانشگاه بین‌المللی ایالات متحده‌- آفریقا» در کنیا تدریس می‌کند، افزود: ما می‌دانیم که لابی اسلحه در آمریکا بسیار قدرتمند است. هر سال آنها میلیون‌ها دلار به جیب می‌زنند بنا بر این تنظیم و تعدیل قانون مالکیت اسلحه به معنای آن است که سود ناشی از صنعت اسلحه سازی در آمریکا به نصف کاهش خواهد یافت.

این استاد دانشگاه ادامه داد: فکر نمی‌کنم هیچ یک از صاحبان این صنایع خواستار چنین سناریویی باشند.

بر اثر تیراندازی مرگبار در دو مکان مختلف در شهر ساحلی «هف مون بی» در شمال کالیفرنیا که در ماه گذشته میلادی رخ داد، دستکم 7 نفر جان خود را از دست دادند.

این تیراندازی دو روز پس از تیراندازی مرگبار دیگری در شهر «پارک مونتری» در جنوب کالیفرنیا رخ داد که در آن دستکم 11 نفر کشته و 9 نفر زخمی شدند.

Messenger Pinterest LinkedIn