فارسی

مصوبه آمریکا درباره شین جیانگ چگونه اعتبار واشنگتن را از بین‌ می‌برد؟

CMG2022-06-21 16:27:53
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

در حالی که این روزها مردم ایالات متحده بیش از پیش نگران تورم افسارگسیخته‌اند اما سیاستمداران آمریکایی بیشتر «نگران» حقوق بشر در کشورهای دیگر هستند.

بر اساس گزارش‌ها، از 21 ژوئن به وقت محلی (31 خرداد) قانون موسوم به «قانون جلوگیری از کار اجباری اویغور» که توسط ایالات متحده تصویب شده، اجرایی می‌شود و ممنوعیتی را برای واردات کالاهای شین جیانگ چین اعمال می‌کند.

این لایحه نشات گرفته از یک دروغ کذب است اما این دروغ چگونه به وجود آمد؟

یک محقق آلمانی ضد چین به نام «آدریان زنز» در این میان نقش کلیدی ایفا کرده. زنز یکی از اعضای سازمان راست افراطی آمریکایی موسوم به «بنیاد یادبود قربانیان کمونیست» است. این فرد که فقط یک بار آن هم به عنوان گردشگر از شین جیانگ بازدید کرد عنوان به اصطلاح «کارشناس شین جیانگ» را یدک می‌کشد. گزارش‌های جعلی او که با استناد به اطلاعات دست سوم عناصر وابسته به «جدایی طلبان شین جیانگ» تهیه می‌شد، در ستون‌های اصلی رسانه‌های مهم غرب انتشار می‌یافت.

دروغ‌های زنز اما با کمک اتاق فکر محافظه‌کار آمریکایی با هدف سیاستمداران ضدچین در ایالات متحده همسو شد و در بخشی از لایحه مربوط به شین جیانگ در آمریکا به ثبت رسید.

«آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی اخیر خود درباره سیاست چین گفت که ایالات متحده به همه کشورها و مردمان در مخالفت با «نسل کشی» و «جنایت علیه بشریت» در شین جیانگ می‌پیوندد.

وی همچنین در ادامه ادعاهای بی‌اساس ضد چین را تکرار کرد و گفت: بیش از یک میلیون نفر در شین جیانگ به دلیل هویت اقلیت قومی و اعتقادات مذهبی خود در اردوگاه‌ها، زندانی شده‌اند.

این اظهارات بلینکن نشان داد که دولت فعلی آمریکا کاملاً از مواضع دولت قبلی پیروی کرده و برای سرکوب چین به نشر اکاذیب در مورد شین جیانگ ادامه می‌دهد.

حقیقت درباره مسئله شین جیانگ این است که حقوق بشر مردم این منطقه از همه اقوام کاملا تضمین شده است و چیزی به نام «نسل کشی» و «جنایت علیه بشریت» وجود ندارد. در طول 60 سال گذشته، کل جمعیت اویغور در شین جیانگ از 2.2 میلیون نفر به حدود 12 میلیون نفر افزایش یافته و میانگین امید به زندگی از 30 به 75 سال رشد کرده است. جمعیت چندین برابر شده، امید به زندگی دو برابر شده، زندگی روز به روز مرفه تر شده و جامعه آرام‌تر و پیشرفته تر شده است، پس به راستی با کدام معیار این پیشرفت‌ها را باید نسل کشی تعبیر کرد؟

در سال‌های اخیر بیش از 2000 کارشناس، محقق، روزنامه نگار، دیپلمات، شخصیت‌های مذهبی و افراد دیگر از بیش از 100 کشور جهان از شین جیانگ دیدن کرده‌اند و شاهد اتحاد، هماهنگی و شادی مردم از همه اقوام در این منطقه بوده‌اند. روز به روز افراد با وجدان جامعه بین‌المللی بیشتر طی سخنرانی یا با انتشار مقالاتی آن دروغ‌ها و شایعاتی را که پر از تناقضات فاحش و غیرقابل تحمل است، افشا می‌کنند.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn