فارسی

مصوبه آمریکا درباره شین جیانگ چگونه اعتبار واشنگتن را از بین‌ می‌برد؟

CMG2022-06-21 16:27:53
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

« محمد کشاورز زاده»، سفیر ایران در چین آوریل سال گذشته از شین جیانگ بازدید کرد و در شبکه‌های اجتماعی نوشت: آنچه در شین جیانگ شاهد بودیم به هیچ وجه «نسل کشی» نیست، بلکه تلاش برای «فقرزدایی» است.

دقیقاً به دلیل چنین تلاش‌هایی است که مردم شین جیانگ زندگی روزبه روز بهتری را تجربه می‌کنند.

«تام فادی» نویسنده بریتانیایی نیز خاطرنشان کرد که برای مردم کشورهای اسلامی، تبلیغ به اصطلاح نقض حقوق بشر در شین جیانگ توسط آمریکا و رسانه‌های غربی قابل اعتماد نیست. به هر حال، تنها ایالات متحده و متحدانش هستند که جنایات جدی علیه مسلمانان مرتکب شده‌اند.

ایالات متحده هرگز از تکرار دروغ‌های مرتبط با شین جیانگ خسته نمی‌شود و این هدف واشنگتن که با سوءاستفاده از مسئله شین جیانگ به دنبال مهار چین است، مدت‌هاست که برای جامعه بین‌الملل مسلم شده است. حتی مقامات آمریکایی نیز بر آن صحه گذاشته‌اند به گونه‌ای که «لارنس ویلکرسون» رئیس دفتر «کالین پاول» وزیر امور خارجه اسبق آمریکا چند سال پیش علناً اعلام کرد: بهترین راه سیا برای تخریب چین، ایجاد آشوب در این کشور است. برای تحریک پکن با این اویغورها، هیچ نیروی خارجی لازم نیست، و این مستقیماً از داخل چین را سرنگون می کند.

اخیراً رسانه‌ها این خبر را نیز منتشر کردند که مقامات کنسولگری ایالات متحده در گوانگ جوئو به طور خصوصی اعتراف کرده اند که «شین جیانگ هیچ مشکلی ندارد» و تبلیغات در مورد موضوعاتی مانند کار اجباری و نسل کشی در شین جیانگ ابزار مؤثری برای سرکوب چین است.

مصوبه موسوم به «قانون جلوگیری از کار اجباری اویغور» که توسط ایالات متحده بر اساس دروغ ساخته شده، امروز قرار است اجرایی شود.

این قانون به نام «حمایت از حقوق بشر» انصاف و عدالت را به سخره می‌گیرد، اما شبکه عظیم دروغ‌های ساختگی هنوز وجود دارد. «امپراتوری دروغ» همچنان در تلاش است تا جهان را فریب دهد، اما در نهایت اعتبار واشنگتن قدم به قدم از بین می‌رود.

首页上一页12 2
Messenger Pinterest LinkedIn