فارسی

نشستویدیوییروسایجمهوریچینوروسیه

cri2021-12-15 21:15:04
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین بعد از ظهر 15دسامبر/ 24 آذر در پکن با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به صورت ویدیویی دیدار کرد.

شی جین پینگ در گفت و گو با ولادیمیر پوتین گفت: برگزاری دومین نشست ویدیویی امسال با شما بسیار خوشحال کننده است و این نیز سی و هفتمین نشست ما پس از سال 2013 است. شما روابط پکن و مسکو را در بسیاری از موارد به عنوان "الگویی از همکاری بین کشورها در قرن بیست و یکم" تحسین کردید، چین را در دفاع از منافع محوری خود قویا مورد حمایت قرار دادید و با قصد تفرقه اندازی روابط چین و روسیه مخالفت کردید. من این اقدام شما را بسیار تقدیر می کنم و مایلم همراه با شما دستاوردهای جدید در توسعه روابط دوجانبه در سال جاری را به طور همه جانبه جمع بندی کنم. تمایل دارم برای همکاری ها در زمینه های مختلف برنامه ریزی کنم و توسعه پایدار و با کیفیت روابط دوجانبه را به پیش سوق دهم.

شی جین پینگ تاکید کرد: در حال حاضر، جهان وارد یک دوره تغییرات پرتلاطم شده است. روابط چین و روسیه آزمون های طوفانی مختلف را تجربه کرده و حیات جدیدی را نشان داده است. ما با هم به طرق مختلف ارتباط و هماهنگی ها را در مورد موضوعات اصلی حفظ کرده ایم و به طور مشترک جهت توسعه روابط چین و روسیه را هدایت می کنیم.

شی جین پینگ خاطرنشان ساخت که همکاری عملگرایانه همه جانبه دو طرف برتریهای سیاسی و فرصت هایی را پیش آورده است. حجم تجارت دوجانبه برای اولین بار در سه فصل اول از مرز 100 میلیارد دلار فراتر رفت و انتظار می‌رود در طول سال به بالاترین حد خود برسد. سال نوآوری علمی و فناوری چین و روسیه با موفقیت به پایان رسید، مجموعه ای از پروژه های استراتژیک بزرگ با موفقیت اجرا شد و ساخت مشترک "کمربند و جاده" و اتحادیه اقتصادی اوراسیا با موفقیت پیش می رود. دو کشور به‌ عنوان قدرت‌های بزرگ مسوولیت خود را فعالانه نشان دادند، جامعه بین‌المللی را برای مبارزه با همه‌گیری متحد کردند، مفاهیم صحیح مبنی بر دموکراسی و حقوق بشر را مشخص ساختند و به ستون‌های اصلی اجرای چندجانبه‌گرایی واقعی و حفظ انصاف و عدالت بین‌المللی تبدیل شدند.

شی جین پینگ همچنین اظهار کرد: پس از حدود یک ماه دیگر، شما از چین دیدار و در مراسم گشایش بازی های المپیک زمستانی پکن حضور خواهید یافت. در انتظار دیدار شما در المپیک زمستانی کشورمان هستم و مایلم باهم صفحه ای جدید از مناسبات خود در دوران پساکرونا باز کنیم.

رهبر چین افزود: چندی پیش، ششمین اجلاس عمومی نوزدهمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با موفقیت برگزار شد که در آن «قطع نامه کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در رابطه با دستاوردهای مهم و تجربیات تاریخی تلاش های صد ساله حزب» منتشر شده است. من همواره می گویم، هدف ما بسیار بزرگ و ساده است که اصل آن، دستیابی همه مردم چین به زندگی زیباست. محور همیشگی حکومت داری ما "مردم" است.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn