فارسی

روایت هایی از شی جین پینگ و آموزگارانش

CMG2022-09-09 17:34:13
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

در دبیرستان «با یی»، یکی از آموزگاران سالخورده به دبیر کل شی گفت: «شما سعادتمندی را برای عموم مردم به ارمغان آورده اید.» شی جین پینگ پاسخ داد: «شما آموزگاران ما را تحت آموزش و پرورش خود قرار دادید.»

«چِن جونگ هان» معاون امور اداری کلاس شی: وی انسانی قدردان و دلسوز است

معلم «چِن جونگ هان» در گذشته معاون امور اداری کلاس شی جین پینگ بود. در سال 2016 میلادی، هنگام ملاقات با جناب آقای شی در پکن، او به شی گفت، امیدوارم شما کشور را بهتر حکمرانی کنید تا پیشرفت های بزرگ تری در همه زمینه ها محقق شود. شی جین پینگ جواب داد: «از نصیحت و انتظاری که از من دارید متشکرم و آن را به قلب و ذهنم می سپارم.»

معلم «چِن جونگ هان» عنوان کرد که عبارت «نصیحت و انتظار» واقعا او را تحت تاثیر قرار داد و او این گونه جناب آقای شی را ارزیابی کرد: «در طول این سال ها، به هر مقامی که برسد، وی همیشه دلتنگ ما آموزگارانیست که به او تعلیم و تربیت داده ایم. او یک انسان قدردان و دلسوز است.»

شی جین پینگ همواره خاطرات آموزشگاه ها و آموزگاران گذشته خود را در ذهن و قلبش حفظ می کند. هر زمان که فرصت داشته باشد به دیدار آموزگاران می رود.

رهبر چین بارها تاکید کرده است که باید آموزگاری را واقعا محترم ترین و عزیزترین حرفه در جامعه دانست و یک الگوی مناسب برای ادای احترام به آموزگاران و ارزش نهادن به آموزش و پرورش در کل جامعه ایجاد کرد.

首页上一页12 2
Messenger Pinterest LinkedIn