فارسی

مدیر اجرایی برنامه محیط زیست سازمان ملل: چین از هدف وعده داده شده خود در زمینه انرژی های تجدیدپذیر فراتر رفته است

CMG2023-09-16 16:31:43
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

مجری: سفر شما به چین عمدتاً برای شرکت در نشست سالانه شورای همکاری های بین المللی چین در زمینه محیط زیست و توسعه است. آیا می توانید پیام اصلی را که امیدوارید در این جلسه منتقل کنید، با ما در میان بگذارید؟

اندرسون: اول از همه، چین بیش از 30 سال پیش یک پلت فرم عالی مانند شورای همکاری های بین المللی در زمینه محیط زیست و توسعه ایجاد کرد تا از شرکای جهانی دعوت کند تا در مورد موضوعات سیاستی گفتگو کنند. من در سخنان مراسم پایانی گفتم که تمایل یک کشور برای باز کردن در و گفتن "بیا داخل و پیشنهادات تان را به من بگو" نشان دهنده اعتماد و تواضع آن است. این فوق العاده است. تا آنجا که من می دانم، هیچ کشور دیگری چنین کاری را انجام نمی دهد.

مجری: این رویکرد در واقع بسیار نادر است، به خصوص در شرایط فعلی جهان.

اندرسون: امری فوق العاده است ، زیرا همه می دانند که در حال حاضر نیروهای تفرقه طلب در ژئوپلیتیک وجود دارند. اما در جلسات چند روز گذشته شاهد تفرقه نبودیم، پل های ارتباطی دیدیم، اعتماد متقابل دیدیم، اعتماد به نفس دیدیم. این شگفت انگیز است. از نظر انرژی، ما می خواهیم چین را تحسین کنیم. بسیار خوب است که ما شاهد توسعه سریع صنعت خودروهای الکتریکی چین هستیم. آیا در حین توسعه وسایل نقلیه الکتریکی، بایستی به باتری‌های زباله هم فکر کرد؟ زیرا ما به فلزات گرانبهایی مانند کبالت، لیتیوم، مس و پلاتین نیاز داریم. آیا می توانیم به بازیافت خودروهای برقی فرسوده فکر کنیم؟ اعمال سیاست‌ها قبل از اسقاط خودروهای برقی به ما این امکان را می‌دهد که از اجزای فلزی گرانبهای آن‌ها به جای حفر معادن جدید استفاده کنیم. بنابراین من فکر می کنم باید درک بسیار روشنی از مواد معدنی حیاتی وجود داشته باشد.

مجری: به عنوان یک کارشناس ارشد محیط زیست، آیا عادات شخصی یا سبک زندگی روزمره خاصی دارید که فکر می کنید ارزش به اشتراک گذاشتن با مخاطبان را دارد که شاید برای محافظت از محیط زیست مفید باشد.

اندرسون: در اوقات فراغت هر جا بخواهم بروم با دوچرخه می روم، زیرا برای سلامتی من مفید است، واقعاً خوب است و برای رفت و آمد به بنزین نیازی ندارم. مثال زیادی دارم ، مثلا من پنل های خورشیدی را در محل اقامتم در کنیا نصب کردم. این هدیه من به کنیا خواهد بود، زیرا نمی توانم پنل های خورشیدی را با خودم ببرم. یادم هست این پنل ها ساخت چین بود و در خانه من 35 پنل خورشیدی نصب شده بود. من از نظر استفاده از انرژی کاملا خودکفا هستم. فکر می کنم باید به عادت های شخصی خود فکر کنیم. غذایی که می‌خریم باید وارد شکممان شود، نه سطل زباله، درست است؟ این باید برای همه غذاها صادق باشد. ضایعات مواد غذایی یک مشکل بزرگ است و دولت چین عملیات «ظروف بدون باقی مانده غذا» را راه اندازی کرده است که من این اقدام را تقدیر می کنم.

首页上一页12 2
Messenger Pinterest LinkedIn