فارسی

حزب مؤتلفه اسلامی ایران سفر پلوسی به تایوان را محکوم کرد

CMG2022-08-04 15:30:48
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

چانگ هوآ، سفیر چین در ایران 3 اوت با اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی ایران دیدار کرد.

سفیر چانگ در این دیدار گفت: بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست چین در نیمه دوم سال جاری برگزار خواهد شد. این کنفرانس بسیار مهم، در برهه کلیدی آغاز سفر جدید چین برای ساختن همه جانبه یک کشور مدرن سوسیالیستی برگزار می شود. در این نشست، اهداف، وظایف و سیاست های کلان توسعه حزب و کشور در 5 سال آینده و حتی برای یک مدت طولانی تر بررسی خواهد شد. ما پرچم بزرگ سوسیالیسم با ویژگی های چینی را بالا نگه خواهیم داشت و به رهنمودها و اندیشه شی جین پینگ درباره سوسیالیسم با ویژگی چین در عصر جدید پایبند خواهیم بود، اعتماد به نفس را در مسیر، نظریه، نظام و فرهنگ سوسیالیسم با ویژگی های چینی تقویت خواهیم کرد، و روند تاریخی رستاخیز بزرگ ملت چین را به پیش سوق خواهیم داد. حزب کمونیست چین مایل به تقویت مبادلات بین‌حزبی با حزب موتلفه اسلامی ایران، به اشتراک گذاشتن تجربه در حکومت‌داری و اداره دولت و ترویج توسعه مستمر همکاری‌های دوستانه بین دو کشور در زمینه‌های مختلف است.

سفیر چین با معرفی مواضع جدی چین در مورد سفر گستاخانه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان گفت: این اقدام به شدت ناقض اصل چین واحد، یک رفتار بدخواهانه در جهت نقض حق حاکمیت چین و یک اقدام تحریکات آمیز سیاسی آشکار است که باعث خشم مردم چین و مخالفت جامعه بین المللی شده است. دولت و مردم چین اقدامات قاطع را برای محافظت قاطعانه از حق حاکمیت، امنیت و منافع توسعه خود اتخاذ کرده و خواهند کرد.

بادامچیان با آرزوی موفقیت کامل بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست چین گفت که حزب موتلفه اسلامی ایران به ارتقای مستمر روابط دوستانه ایران و چین می پردازد. وی تاکید کرد که دولت ایران و محافل مختلف این کشور قاطعانه از اصل چین واحد حمایت و با دخالت خصمانه ایالات متحده در امور داخلی چین مخالفت می کنند.

بادامچیان بیانیه حزب موتلفه اسلامی ایران درباره سفر گستاخانه پلوسی به تایوان را به سفیر چین در ایران تحویل داد. در این بیانیه آمده است که خبر سفر روز سه شنبه 2 اوت نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان ایالات متحده، با نادیده گرفتن مخالفت شدید و درخواست های جدی چین، از منطقه تایوان چین دخالت آمریکا در منطقه است. این اقدام ایالات متحده به طور جدی اصل چین واحد را نقض کرده به طور جدی تجاوز به حق حاکمیت و تمامیت ارضی چین است. قصد آمریکا از این سفر خصمانه، نقش کردن اصل چین واحد است که صلح و ثبات تنگه تایوان را تضعیف می کند و یک پیام اشتباه جدی برای نیروهای تجزیه طلب تایوان است.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn