فارسی

حزب مؤتلفه اسلامی ایران سفر پلوسی به تایوان را محکوم کرد

CMG2022-08-04 15:30:48
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

احترام به حاکمیت ملی کشورها، از اصول بنیادین منشور سازمان ملل است، بگونه ای که در ماده 2 منشور،اعضا را از هر گونه رفتاری که خدشه ای به تمامیت ارضی و استقلال سیاسی دیگر دولت ها وارد نماید، بر حذر می دارد.

یک جانبه گرایی و نقض قوانین و تعهدات بین المللی، به رویه ای ثابت در سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده و تجربه خروج این کشور از توافقات چندجانبه از جمله برجام و اعمال تحریم های غیر انسانی و غیر قانونی علیه ملت ایران، گواهی روشن بر پایبند نبودن این کشور به تعهدات خود است.

حزب موتلفه اسلام ایران رفتار تنش زای اخیر مقامات آمریکا در مداخله در امور داخلی جمهوری خلق چین و نقض تمامیت ارضی آن کشور را نمونه ای از مداخلات آمریکا در مناطق و کشورهای مختلف جهان می داند که حاصلی جز افزایش بی ثباتی و دامن زدن به اختلافات نداشته و از این رو محکوم است. در عین حال، آمریکا که قصد دارد با بهره گیری از تایوان، به چین آسیب بزند و اصل چین واحد را تحریف کند و با افزایش مبادلات رسمی خود با تایوان، این فعالیت های تجزیه طلبانه در تایوان پشتیبانی کند، این رفتار خطرناک مسلما بدون پاسخ نخواهد ماند و پیامدهای این آتش بازی بی ثمر، بحران داخلی در آمریکا را خواهد افزود.

هر دولتی اراده و توانایی نیرومند دولت و مردم چین برای حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی و وحدت کشور را نادیده بگیرد، پیامدهای آن را باید بپذیرد.

حزب موتلفه اسلامی ایران اعتماد دارد بحران همه جانبه آمریکا با این فرافکنی ها و کانال های انحرافی برای مردم دچار مشکلات در آمریکا، مخفی نخواهد ماند.

首页上一页12 2
Messenger Pinterest LinkedIn